Telefonická rezervace244 910 677 | 607 588 305 K hrnčířům 31, Praha 4 - ŠeberovZobrazit na mapě
Údržba a prevence Servis klimatizace Čištění klimatizace Závady klimatizace Opravy a náhradní díly


Závady klimatizace

Závady klimatizaceCeloročně se věnujeme profi opravám autoklimatizací a poskytujeme trvalé slevy na náhradní díly autoklimatizace.
Při výběru provozovny na opravu klimatizace Vašeho vozidla pozor na skutečnost, zda byla již provedena certifikace provozovny tj. zda její personál je skutečně odborně vyškolen.

Obvyklé problémy s klimatizacemi

Připravili jsme pro Vás stručný popis problémů, se kterými se ve své praxi setkáváme.

Únik chladícího média

Nejčastějším problémem autoklimatizací je únik chladicího média. Při běžném provozu dochází k úniku média nejčastěji na pružných členech, jako jsou hadice, dále také v místě spoje jednotlivých dílů a v neposlední řadě na mechanicky poškozených místech.
K únikům dochází u všech typů automobilových klimatizací. Někteří výrobci vozidel uvádí hodnotu přípustného úniku chladicího média za rok od 5 do 30% množství náplně.
Pokud není okruh naplněn dostatečným množstvím chladiva, nepochybně způsobí sníženou účinnost klimatizace.

Naše doporučení: Vždy před sezónou využívání klimatizace si ve Vašem voze nechte zkontrolovat její stav (účinnost klima a vlhkost vzduchu). Předejdete tak jejímu sníženému účinku anebo celkovému selhání tehdy, když to nejméně čekáte (viz naše akce).

Porucha nebo selhání kompresoru

Další z častých závad klimatizačního okruhu je porucha kompresoru. Značný vliv na správný chod kompresoru má speciální vysoce viskosní olej. Tento olej má velmi podobnou funkci jako olej v motoru vozidla a také svou životnost! Zajišťuje přimazávání kompresoru a tím jeho správný chod. Při kontrole a údržbě klimatizačního okruhu je dobré dbát i na výměnu tohoto oleje. Obvykle množství je 10 – 15g a cena u nás je 4,- Kč/g, takže nejde o žádnou finanční zátěž.

Naše doporučení: Při servisu klimatizace vozu doporučujeme provést odsátí zbytku starého oleje a naplnění nového, můžete tak předejít výdeji značného finančního obnosu za následnou opravu či výměnu „přidřeného“ kompresoru.

Jsme pneuservis Praha 4. Postaráme se nejen o Vaši autoklimatizaci, ale také geometrii kol či opravu alu kol. Neváhejte nás kontaktovat.