Telefonická rezervace244 910 677 | 607 588 305 K hrnčířům 31, Praha 4 - ŠeberovZobrazit na mapě
Údržba a prevence Servis klimatizace Čištění klimatizace Závady klimatizace Opravy a náhradní díly


Servis klimatizace

Servis klimatizaceProvádíme kompletní servis autoklimatizace včetně testu klimatizace (prevence závad). Plnění klimatizace či doplnění klimatizace provádíme na plně automatickém přístroji s databází vozidel obsluhovaném speciálně vyškoleným personálem. Poskytujeme kompletní program pro plnění a doplnění autoklimatizace médiem R134. Kompletní servis autoklimatizace zahrnuje diagnostiku závady a její následné odstranění včetně výměny náhradních dílů a profesního poradenství.
V rámci služeb, kterými se staráme o čistotu klimatizovaného ovzduší, nabízíme antibakterialní dezinfekci – čištění autoklimatizace ve více úrovních.
Více v sekci čištění autoklimatizace.

Technický rozpis kompletní profesní péče o autoklimatizaci:

I. část:

 • servisní údržba chladícího okruhu
 • napojení servisní stanice; diagnostika funkčnosti chladícího okruhu; odsátí a následná recyklace chladícího media R134a, aplikace provozních náplní dle výrobce vozidla (technické aplikační tabulky); doplnění chybějícího chladiva; aplikace detekční UV látky (doporučujeme v případě prázdného okruhu pro zjištění úniku); detekce tj. zjištění případného úniku elektronickým detektorem chladiva a následné prosvícení UV lampou; kontrola funkčnosti okruhu – kontrola chladící teploty
 • aplikace provozních náplní
 1. aplikace speciálního oleje pro kompresor a části klimatizace do množství 40g, (běžná cena 1gram=4-5Kč)  – aplikace nutná při každém servisu
 2. aplikace chladícího media dle výrobce vozidla – doplnění chybějícího média do množství 1300g dle typu vozidla (běžná cena 1Kč á 1gram)
 3. aplikace UV detekční látky (běžná cena 250 – 350Kč za dávku 7g UV detekčního barviva) – alternativně dle doporučení odborníka

Celková délka úkonu 45 – 60 minut

II. část:

 • antibakteriální dezinfekce
 • dezinfekce a neutralizace usazenin na funkčních součástech chladícího okruhu, čištění ventilačních průduchů včetně antibakteriální dezinfekce interiéru vozidla – likvidace nejen bakterií, ale také různých roztočů, plísní a jiných škodlivých mikroorganismů včetně zápachů

Celková délka úkonu 15 – 60 minut (doporučujeme navíc 30 minut otevřený interiér a důkladné provětrání)

III. část:

 • nákup a výměna kabinového filtru
 • (výměna filtru je doporučována dle faktického stavu a není vždy nezbytně nutná)
 • Poskytujeme bonus slevu 10% při nákupu kabinového filtru dle výběru. Cena filtru se pohybuje od 150Kč pro variantu papírový kabinový filtr a od 350,-Kč pro variantu kabinový filtr s aktivním uhlíkem. Cena filtrů se různí dle technických parametrů značky vozidla.

Délka úkonu 15 – 30 minut

Čekejte s výhodami. V autoservisu VULKÁN kromě kvalitní péče o Vaše vozidlo můžete čerpat i další výhody. Využijte maximálního komfortu zákaznické zóny a získáte i zákaznickou slevovou kartu. Nabízíme velmi příjemné nejen vnitřní, ale i venkovní posezení s možnosti připojení na WIFI.

Užijte si minimálně 1 rok bez nutnosti další péče o Vaší autoklimatizaci.

POZOR na zkrácený servisní režim nabízený v některých servisech. Řádná profesní odborná péče trvá minimálně 30-45 min (viz I část).

Dbejte na výběr autoservisu!
Autoservisy, které provádějí servis klimatizací motorových vozidel, musí být od 4.července 2010 držiteli osvědčení, prokazujícím absolvování předepsaného školení Ministerstva životního prostředí a získání příslušného osvědčení o úspěšném absolvování školení o znalostech a dovednostech pro servis klimatizačních systémů motorových vozidel obsahujících některé fluorované skleníkové plyny podle nařízení Komise (ES) č. 307/2008.

POZOR! Vyvarujte se dvojího placení v servisech! Informujte se před úkonem, za co vlastně platíte.
U nás doplácíte pouze chybějící množství chladícího média! Chladivo, které bylo v okruhu, je z okruhu vytaženo, recyklováno přes speciální filtry a vráceno zpět! Běžně chybějící množství při pravidelném servisu je 0 -100 g cena 1Kč á 1gram.

Kompletní výpis poskytovaných služeb:

 • Test a diagnostika klimatizačního okruhu (preventivní kontrola funkčnosti)
 • Plnění okruhu klimatizace mediem R134a
 • Doplnění speciálního oleje pro kompresor klimatizace
 • Aplikace UV detekční látky (umožňuje odhalit netěsnosti)
 • Dezinfekce systému, anibakteriální ochrana interiéru vozidla
 • Zjištění místa úniku media
 • Výměna či oprava poškozených dílů okruhu klimatizace, jako jsou například chladiče, kompresory, výparníky, hadice, filtry, termostaty, čidla tlaku, potrubí aj.
 • Výměna pylového filtru
 • Sváření hliníkových dílů klimatizace
 • Zajistíme náhradní díly nejen pro autoklimatizace

Jsme pneuservis Praha 4. Postaráme se nejen o Vaši autoklimatizaci, ale také geometrii kol či opravu alu kol. Neváhejte nás kontaktovat.